Главная>Новини>Перемир’я на Донбасі: чи довго воно триватиме?
Перемир’я на Донбасі: чи довго воно триватиме?
01.08.2020
Про ситуацію на Донбасі – 1 серпня у коментарі експерта Інституту Богдан Петренка радіо «Голос Донбасу».
Зокрема, Петренко відзначив, що ще не було таких випадків, що на наступний день після підписання режиму припиненню вогню, вогонь дійсно зупинявся. Більше того, тимчасово навіть Російська Федерація зацікавлена у низькій інтенсивності обстрілів, оскільки намагатиметься взяти збільшити підтримку проросійських сил на місцевих виборах в Україні.
Але, водночас, ми маємо розуміти, що це стратегічно не влаштовує Кремль, оскільки режим припинення вогню може остаточно законсервувати ситуацію. І йому доведеться утримувати окуповані території та відмовлятись від впливу на Україну.
Більше того, не зрозумілим є і інформаційна позиція України, яка намагається назвати порушення перемир’я будь-чим, але тільки не порушеннями. В цьому плані не виключений навіть тиск на військових з метою приховування реальних даних.
Про протести проти зростання комунальних платежів – 11 січня у коментарі для сайту 112 каналу.
“Зміна виконавчої влади, тобто перезавантаження уряду, може відбутися, але цього буде вже недостатньо. Тож не виключено, що відбудуться дострокові парламентські вибори. Це випустить пару і дозволить не проводити інші перевибори – президента. Бо, хоча дострокові парламентські вибори Зеленському і невигідні, він може провести до Ради хай не 250 депутатів, а відданий йому кістяк. І мати ефективні 10% парламенту замість неефективних 55%, що, погодьмося, все-таки краще”, – вважає політолог Богдан Петренко.
11 січня на території дитячого садку у Вінниці вибухнув саморобний вибуховий пристрій. Про це – 11 січня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка телеканалу Україна 24
Зокрема, експерт відзначив, що швидше за все ми маємо справу з хуліганством. Але це не знімає відповідальності ні з батьків, ні з вихователів, які повинні навчати дітей, як поводитись з незнайомими предметами
Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко зазначає, що незаконний видобуток води будь-якими засобами завдає екологічної шкоди навколишньому середовищу на території окупованого півострова. Про це – 11 січня у коментарі Голосу Америки
«Без сумніву, така ситуація повинна постійно моніториться з боку України, бути предметом розгляду міжнародних судових інстанцій в тому випадку, коли методи добування води становлять підвищену екологічну небезпеку, бути предметом інформаційної війни з окупантами – в тому числі і за мізки кримчан», – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби «Голосу Америки».
Повідомлення про те, що окупаційна влада на півострові має намір використовувати природні водоспади для подачі води демонструють, що «Росія поводиться як справжній окупант, не думаючи про майбутнє».
«Де-факто, відмовившись від побудови великих проектів з водопостачання, Росія розуміє, що ненадовго в Криму, або здійснює цілеспрямовану політику геноциду кримчан, змушуючи їх покинути півострів», – стверджує Богдан Петренко.
Він вважає, що якщо не починати долати катастрофу зараз, то після повернення півострова з-під окупації, Україна може зіткнутися з «тягарем екологічної катастрофи, в яку півострів заведе Росія».