Неділя 04 Липень 2020, 09:04

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Перспективи реінтеграції Донбасу в 2019 році – коментар Богдана Петренка “Голосу Америки”

01.02.2019

31 січня 2019 року заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко в коментарі Російській службі “Голосу Америки” висловив переконання,  що сьогодні не створені умови, які б дозволили досягти прогресу з питань врегулювання конфлікту на Донбасі найближчим часом.

«На превеликий жаль, в найближчий рік переговори щодо Донбасу будуть топтатися на одному місці. Так, зустрічі можливі, але вони будуть безрезультатними. Справа в тому, що найбільший «бенефіціар» конфлікту на Донбасі – це Росія. Вона зайняла вичікувальну позицію. Кремль чекатиме завершення виборчого сезону в Україні і формування парламентської коаліції, фактично, до осені 2019 року », – говорить Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».

Він зазначає бажання Кремля побачити в ході виборчих кампаній в Україні можливості для своїх кандидатів, що представляють проросійські сили, які демонструють бажання домовлятися по Донбасу на умовах Москви.

«Але єдине, що можливо до кінця 2019 – це обмін заручників. Але це станеться тоді, коли в цьому процесі також проявить зацікавленість і Москва. Наприклад, для зміцнення підтримки своїх політичних сил в Україні. Що стосується України, то з огляду на політику влади і ставку партій з парламентської більшості на патріотичний електорат, український істеблішмент просто не піде ні на які поступки по Донбасу, оскільки, в такому випадку, втратить підтримку виборців напередодні президентських і парламентських виборів 2019 року », – говорить Богдан Петренко.

На його думку, Росія поки не зацікавлена ​​в новому витку ескалації на Донбасі, саме з огляду на майбутні вибори президента України.

«Кремль розуміє, що активізація бойових дій, загострення на лінії зіткнення, а, тим більше, її гіпотетичний перехід, – автоматично призведуть до збільшення підтримки українцями патріотичних сил на виборах і до зниження підтримки умовно проросійських партій. Тому поки Кремль точно не зацікавлений в значній загостренні », – вважає Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса «Курт Волкер анонсировал встречу в рамках «нормандского формата»