Вівторок 02 Червень 2020, 10:06

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Після інавгурації: доля Генеральної прокуратури та Юрія Луценка

08.05.2019

Про ігри за посаду Генерального прокура – у коментарі для сайту 112 каналу від 8 травня 2019 року

“Сьогодні тривають ігри за посаду генпрокурора. І ті, хто свого часу орієнтувався на Порошенка, нині намагаються вести свою гру, розуміючи, що ця вертикаль однозначно зійде зі сцени. Сьогоднішня гра має засвідчити, що в ГПУ є люди, здатні підняти на свої знамена боротьбу з корупцією. Але на місці тих, хто вирішуватиме долю посад у Генпрокуратурі, я б дуже уважно придивився до всіх цих людей і до того, якої позиції вони дотримувалися раніше. І спитав би: чому тільки сьогодні Кулик, наприклад, зробив свої заяви щодо Гонтарєвої та решти? Що заважало зайнятися цими питаннями раніше? Чому вони почали спливати тоді, коли стало зрозуміло, що Порошенко більше не буде президентом?” – запитує Богдан Петренко, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму.

І попереджає: “Під час наступної президентської кампанії, коли рейтинги Зеленського почнуть падати, його команда може зрозуміти, що їх кинуть так само, як кинули Порошенка”.

Але яке майбутнє чекає на самого Луценка? “Він розуміє, що у нього навіть теоретично нема шансів залишитися на посаді, бо є певний негативний вантаж, який буде тягнути вниз усю команду. Тому я думаю, що на сьогоднішній момент завдання Луценка (як і багатьох інших посадовців, яким нічого не світить) – це піти без скандалу і без того, щоб їх притягували до відповідальності. Тому вони можуть робити певні реверанси владі. Але такі реверанси не є підставою для того, аби їх потім “взяли на роботу”, – говорить Богдан Петренко.

Експерт продовжує: “Луценко буде намагатися себе “продати”, але він розуміє, що йому нічого не світить. Одна справа – намагатися себе продати, і зовсім інша – таки зробити це. Тож програма максимум – нав’язати себе новій владі, але оскільки цієї мети досягти не вдасться, то тоді програма-мінімум – піти з посади без кримінальних хвостів… Луценко неодноразово падав і підіймався: така в нього вже кар’єрна лінія. Тож навіть якщо він нічого не досягне на цих парламентських виборах, може взяти участь у наступних – у тих, що будуть через кілька років”, – припускає Петренко.

Щодо Юрія Луценка, то тут можна погодитися з експертом Богданом Петренком: він, без сумніву, не пропаде. Навіть незалежно від того, як складатимуться його відносини з новою владою. Ймовірно, ми невдовзі почуємо про яку-небудь нову його іпостась, адже створювати контексти та підлаштовуватися під обставини Луценку вдається краще за все.

Більше – у матеріалі Наталії Лебідь Вічний блукалець: Луценко захотів до Зеленського, та чи знайдеться йому там місце?