П'ятниця 07 Серпень 2020, 23:35

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Чому європейська Україна вибирає методи комуністичного Китаю?

14.04.2020

Про те, чому влада України для протидії коронавурусу вибрала методи Китаю – 13 квітня в коментарі експерта Інституту Богдана Петренка «Голосу Америки»

На думку заступника директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдана Петренко, успішність китайської стратегії в боротьбі з COVID-19 доведена тільки в умовах карантину.
«Але на тлі інформаційного потоку про смертність в Італії і «успішності» Китаю – досвід комуністичної КНР виглядав кращим у порівнянні з досвідом демократичною Європою. І це підкреслює іншу проблему. Популістські уряду орієнтуються на громадську думку, яка знаходиться під впливом інформаційних потоків. А чи не на розроблені стратегії протидії пандемії з урахуванням довгострокових епідеміологічних, соціальних і економічних наслідків різних підходів », – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби «Голосу Америки».
Він зазначає, що Україна, не маючи для цього ні економічних, ні ідеологічних передумов, ймовірно, не враховуючи реальну картину того, що відбувається в Китаї, впроваджує саме досвід КНР, хоча і декларує євроінтеграційний вектор розвитку.
«Але якщо КНР намагалася карантином локалізувати захворювання на окремих територіях, то Україна застосовує ці методи тотально на всій території. Адже заборона – це найпростіший, найвідчутніший і найдешевший спосіб », – вважає Богдан Петренко.
За його словами, «китайський підхід» в боротьбі з коронавірусів трансформувався в Україні в «ефект присутності влади» в країні, в обмеження прав громадян, які подаються, як єдина гарантія безпеки життя.
Більше – в матеріалі Тараса Бурноса «Украинская «Мрія» задействована в борьбе с пандемией»