П'ятниця 29 Травень 2020, 23:43

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Подвійне громадянство – чи дасть це щось Україні?

19.05.2020

Про закон, який часткого легалізує подвійне громадянство в Україні та про факт громадянства інших країн в українців – 19 травня у коментарі сайту 112 каналу.

Не всі ті, хто отримав російське громадянство в ОРДЛО, отримали його добровільно. Особливо це стосується людей, які працюють у бюджетній сфері. Але, крім Донбасу, у нас ще є проблема Криму. Де російська окупаційна влада наполягала на отриманні місцевими свого громадянства, а по факту вийшло так, що там воно у багатьох подвійне”.

Про кого українська влада мала б подбати, вважає Петренко, так це про “громадян Росії, які воювали на боці України. Для них дорога додому закрита назавжди”. Такі випадки – із російськими добровольцями, котрі ставали у лави українського війська, – дійсно мали місце, хоча й були нечисленними, власне – одиничними.

І все-таки вони були, і це не можна ігнорувати. Тому “ставлення до цього законопроекту у мене неоднозначне, – каже Петренко. – Бо водночас із цим ряд чиновників, і народних депутатів зокрема, мають більше, ніж один паспорт. Все впиратиметься в критерії, за якими будуть надавати громадянство тим чи іншим групам людей. Потрібна і обов’язкова умова у вигляді знання мови, історії, законодавства України. Це і може слугувати тими запобіжниками, які унеможливлять роздавання паспортів випадковим людям”.

Та спрощена процедура, за якою український паспорт видавали Саакашвілі, відіграла свою роль у “девальвації” цього документа. Та й ті, хто, як Міхеїл Ніколозович, отримав громадянство надто легко, тепер будуть пам’ятати, що так само легко можуть його і позбутися. Питання статусності України як такої стало далеко неоднозначним”, – зазначає експерт.

Більше – у статті Наталії Либідь «Дайте два: Чи запровадить Рада подвійне громадянство?»