Понеділок 22 Квітень 2019, 05:26

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Посилення російської присутності у Криму – коментар експерта Інституту

11.05.2018

Росія посилює свою військову присутність у Криму – який за цим стоїть сигнал Україні, Заходу та кримчанам. Про це у коментарі російській службі «Голосу Америки» заступника директора УІДЕ Богдана Петренка.

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що мета подібних кроків з боку Росії зрозуміла: системне залякування громадської думки кримчан про високу ймовірність військового конфлікту за півострів.

«Заяви про постачання до Криму нових С-400 Росією – це не перші заяви і про мілітаризацію півострова, і про постачання саме цих комплексів. У січні 2018 року було анонсовано розміщення подібного комплексу в Севастополі, який нібито покриває північ півострова. Водночас, це і сигнал мешканцям півострову про те, що Росія здатна захистити Крим від України, це бажання Кремля сказати, що, мовляв, «так, як на Донбасі не буде», – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби «Голосу Америки».

Богдан Петренко зазначає, що посилення російської військової присутності в Криму також можна назвати свого роду відповіддю Росії на бомбардування Сирії коаліцією, коли російські ПЗРК виявилися не при справах.

«Відповіддю як громадській думці в самій Росії, так і Заходу, який міг би оцінити потенціал створюваної в Криму системи протиповітряної оборони», – підкреслює Богдан Петренко.

Інформацію про розміщення С-400 в Криму він називає кроком на випередження, бажанням подати сигнал Україні про те, що Росія не збирається здавати Крим.

«Тому що питання півострова, в тому числі, і його радикальне повернення, буде з новою силою порушуватись в ході президентської виборчої кампанії в Україні, і може зайняти одну з лідируючих позицій порядку денного кандидатів в президенти», – підкреслює Богдан Петренко.

Посилення української армії американськими протитанковими ракетними комплексами «Джавелін», за словами експерта, ймовірно, підштовхнули Росію ще раз нагадати про С-400 в Криму.

«Інформацію про С-400 можна розглядати, як попередження Заходу про те, що озброєння України ПТРК«Джавелін», може призвести до посилення військового потенціалу Росії на окупованих територіях. В даному випадку, Кремль може цього не афішувати, але після передачі «Джавелін», у бойовиків на окупованих територіях Донбасу також може також з’явитися якась нова російське озброєння », – зазначає Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса  Милитаризация Крыма: Россия «играет мускулами»

Теґи: