Понеділок 10 Грудень 2018, 04:25

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Посланець толерантності ПРООН Андрій Куликов у Вінниці

17.10.2017

УІДЕ спільно з МЦПД організували чергову публічну дискусію зі студентами Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського в межах комунікаційної кампанії «Віднайти повагу». На цей раз Посланцем толерантності Програми розвитку ООН в Україні був відомий журналіст, телеведучий Андрій Куликов. «Перш ніж засуджувати людину чи групу людей, згадайте, що кожен має право бути інакшим, ніж ми, оскільки ми теж інакші, ніж вони. Толерантність необхідна для того, щоб сприймати людей, які нам видаються такими несхожими», – зазначив пан Андрій під час діалогу зі студентами.

 

1Ми маємо припускати що несхожі на нас люди здатні відчувати і діяти так само як і ми. Коли толерантність зникає, то через малий час наступають важкі часи, в тому числі до тих хто проявляв нетерпимість. Нетолерантність досить часто допускає міфотворчість, приписування власних вад чи уявних недоліків певній знеособленій групі людей, що розпалює ворожнечу, в яку, досить часто, можуть потрапити й ті хто до цієї групи не відноситься. Усвідомлення цього вже перший крок від ненависті до діалогу.

3

Шляхом до толерантності є зростання комунікації, саме мистецтво діалогу, в якому люди зможуть краще зрозуміти один одного, знайти спільне у відмінностях. Ненависть і нетерпимість тільки руйнують, конструктивними і ефективними є тільки порозуміння і конструктивність, які враховують відчуття і устремління всіх членів громад чи суспільства в цілому.

2

Відео