Неділя 27 Травень 2018, 06:26

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

«Право на голос». Тема ефіру: «Розстріл бізнесмена в Києві: як зупинити розгул криміналу?»

13.03.2017

Експерт Українського інституту дослідження екстремізму Руслан Старовойтенко брав участь в обговорювали питання загострення проблем безпеки в Україні, яке відбулось у прямому ефірі «Голос UA». Факти нерозслідуваних резонансних вбивств, повернення кримінальних розборок у центрі столиці, – це сигнали небезпеки, перед якою стоїть українське суспільство. Подальше загострення кримінальної ситуації в країні може не тільки досягнути, але й значно перевершити негативні явища початку 90-х років минулого століття.

У громадській думці зростають настрої, які легітимізують насильство як дієвий інструмент досягнення цілей. Це вже знаходить своє відображення у зростанні випадків соціального, побутового насильства. Ще більш загрозливим є поширення легальної та нелегальної зброї серед населення, що неодмінно викликатиме зростання кількості злочинів з її використанням. Досвід країн світу свідчить про необхідність посилення контролю та заходи щодо обмеження використання цивільної зброї.

Рейдерський перерозподіл власності не тільки порушує права власників, а й суттєво знижує інвестиційний клімат в Україні. Десятки професійних та підготовлених рейдерів не тільки впливають на судові рішення чи організують маніпуляції із документами та реєстрами, а значно розширили власні методики діяльності за рахунок прямих силових захоплень та використання озброєних бойовиків для здійснення нападів на об’єкти власності. Хаос та відсутність системної роботи правоохоронців тільки стимулюють зміцнення позицій організованої злочинності, яка прагне ще більше впливати на систему влади, інкорпоруючи туди власних представників.

Безпека – базова потреба людини, без неї неможливо забезпечити здоровий стан та розвиток суспільства, зростання його економічного та соціального потенціалу. За умов що склалися, країна потребує Порядку, негайних заходів щодо посилення професійної підготовки правоохоронних органів, відмови від політично заангажованих принципів формування кадрового складу «силових» структур. Громадяни мають відчути спроможність влади подолати агресію та насильство у суспільстві, для початку, почути чіткий і покроковий план наведення порядку, отримати результати чи інформацію з встановленими строками розкриття справ резонансних вбивств та злочинів.