Неділя 27 Вересень 2020, 02:57

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Про брифінг Андрія Єрмака: що очікувати від нового глави Офісу Президента?

13.02.2020

12 лютого новий Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак дав прес-конференцію. Які головні меседжі пролунали на ній – у коментарі експерта Інституту для сайту 112 каналу.

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко додає: “Мені взагалі незрозуміла завелика увага до такої посади, як голова президентської адміністрації. Її навіть у Конституції немає! За великим рахунком, це просто данина традиції. Причому радянській традиції, коли існував перший секретар партії, другий секретар партії тощо. Єрмака вже навіть називають віце-президентом. Весь його виступ на брифінгу мені нагадує саме віце-президента з його програмою, а не рядового чиновника, який просто заступив на свою посаду”.

Він – дзеркальне відображення Зеленського, наполягає Богдан Петренко. “Єрмак говорить правильні речі. Настільки правильні, що дивуєшся: як він на цьому популізмі зібрався робити політику в країні? Мені здається, що Єрмак в цьому відношенні стає подібним до Зеленського. Тобто він взагалі боїться озвучувати непопулярні речі. Це точно – не Богдан, який би “іскрив” своїми заявами і всіляко привертав би до себе увагу”, – зауважує експерт.

“За великим рахунком, – говорить Петренко, – ми отримаємо продовження Зеленського в особі Єрмака. Він всіляко уникатиме негативу, а також і відповідальності за ті чи інші події”.

Богдан Петренко з цього приводу каже таке: “В реалізації проросійської політики мало що зміниться, адже саме Єрмак і до цього керував зовнішньополітичним напрямком, а Богдан не мав до нього жодного відношення. Але Єрмак буде обережним у висловлюваннях, а яким він буде на ділі – це ми побачимо незабаром.

Дуже складно щось прогнозувати по відношенню до людини, яка за короткий термін піднялася з нуля до другої особи в державі. Та в кожному разі можна стверджувати, що Єрмак (як і Зеленський) буде дуже рейтингозалежним. Тобто він не презентуватиме себе ані як націоналіст, ані як проросійський діяч. Радше дотримуватиметься золотої середини”.

До речі, про руки Єрмака. Богдан Петренко зауважує, що не є фахівцем з мови тіла, але звернув увагу на те, як Єрмак прикривав собі рот у певні моменти прес-конференції. А саме тоді, коли говорив про принципи своєї роботи та обіцяв прозорість та відкритість. “Зазвичай людина, яка дозволяє собі таку жестикуляцію, бреше”, – вказує Петренко.

Більше у матеріалі Наталії Лебідь «Дуже приємно, цар. Чому новий голова ОП так багато на себе бере?»