Вівторок 04 Серпень 2020, 19:22

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Про реальні наслідки розведення сил у Станиці Луганській

05.07.2019

5 липня 2019 року експерт Українського інституту дослідження екстремізму про коментував ситуацію з відведенням військ у Станиці Луганській виданню “Дивись”

Перше, що необхідно зрозуміти, – каже Богдан Петренко, – навряд чи можна говорити про якісь якісні зрушення у країні в період, коли в ній проходить виборча кампанії. Зрозуміло, що нова партія влади, одним з гасел якої був мир, зацікавлена продемонструвати, що якісні зрушення відбулись. Та за відсутності реального впливу на більшість ключових міністерств, часто незначні кроки намагаються продемонструвати як значні зрушення. Ефект представляється як ефективність.

Безперечний плюс розведення сил у тому, що зменшується число прямих сутичок, а відповідно і жертв у зонах, де комбатанти розташовані на відстані пострілу. Однак розведення сил не вирішує глобальну проблему для мінських домовленостей – послідовність виконання міських домовленостей росіянами та українцями. Більше того – сьогодні такі розведення носять «точковий характер», – навесні 2016 розведення сил уже відбулись у Золотому та Петровському. Та це не стало якимось проривом для реалізації мінських домовленостей чи впровадження миру. І лінія кордону – це не три точки на карті.

Сам факт відведення військ лише створює видимість, що колись може відбутись розведення сил по всій лінії зіткнення. А фактично лише показує потенційну можливість виконання п. 1 мінського протоколу – припинення вогню.

До парламентських виборів російська сторона зацікавлена у тому, щоб конфлікт не роздмухувався. Для Кремля важливо, щоб проросійський блок отримав якнайбільшу підтримку. А це можливо лише в умовах відносного затишшя на фронті (щоб Росія меншою мірою сприймалась як агресор). Щодо того, як розвиватимуться події після виборів – буде залежати від того, наскільки будуть впроваджуватись ініціативи проросійських сил в Україні. Тобто наскільки ми гратимемо чи, навпаки, не гратимемо за російськими правилами

Більше – у матеріалі Оксани Дудар “Станиця Луганська: початок мирного процесу чи імітація діяльності