Неділя 25 Серпень 2019, 18:54

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Про воєнний стан на ОбозТВ

30.11.2018

30 листопада 2018 року заступник директора Інституту прокоментував для ОбозТБ ситуацію із запровадженням військового стану та можливими наслідками для українців.

Заступник директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдан Петренко зазначив, що розповіді, що поширює російська пропаганда про “країну-ізгоя” зручно використовувати насамперед перед самим росіянам для виправдання стану речей, але це не працює на російських олігархів, які формують кремлівську політику. Тому Росія намагатиметься грати в системного гравця, або робити вигляд, що вона ним є. Саме тому подальші її дії значним чином залежатимуть від реакції світу, тобто або Захід “закриє очі” і тим самим “розв”яже руки” до подальшого зростання агресивності. Або все-таки застосує додаткові важелі у вигляді санкцій та обмежить її імперську активність.

Водночас, на думку експерта воєнний стан не змінить реального стану речей в Україні, оскільки лише констатує реальність. Більше того, для багатьох силових структур визначальним у поведінки виступає не стільки правове підґрунтя (яке, до речі, не уточнене законом про запровадження воєнного стану), а й традиції – зокрема, ще сильним лишається пам’ять про наслідки нелегального застосування насилля спецпризначенцями у 2013 році, що призвело до соціального бунту та революції.