Вівторок 21 Травень 2019, 06:02

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Протистояння в Черкасах і вибори. Коментар Голосу Америки

12.03.2019

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко прокоментував для Російської служби “Голосу Америки” конфлікт, що стався вихідними у  Черкасах .

«Його мета – цілеспрямовані дії для розбивання патріотичного електорату президента (підтримка уваги до корупційного скандалу в оборонці і демонстрації, що не всі патріоти підтримують президента). Саме тому протистояння буде посилюватися до дня голосування. І триватиме до другого туру, якщо в нього пройде Петро Порошенко. Де-факто, і президент, і Національний корпус розуміють, що комусь із них доведеться піти з політичної системи після виборів. Але якщо для Порошенка важливо запобігти цей конфлікт до дати виборів, щоб не сприяти розколу патріотів, то Нацкорпус буде продовжувати його роздмухувати», – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».

Разом з тим, Богдан Петренко називає «одну парадоксальну річ», яка проявилася в конфлікті в Черкасах.

«Подібні протистояння хоча і мають тенденцію до зростання і повторення, але вони є одночасно і певними запобіжниками до переростання в масові протистояння. Особливо тоді, коли в них беруть участь виключно пасіонарії – без залучення широких верств. Такі зіткнення є своєрідним «випуском пари» для народних невдоволень. Тому і рости вони будуть виключно до дати виборів», – стверджує Богдан Петренко.

За словами експерта, той факт, що «широкі маси» українців не беруть участь в таких протестах зараз, можна приймати, як сигнал до того, що вони не підключаться до протестів і після дня голосування.

«Потрібно розуміти, що буде критичного рівня невдоволення і підтримки всього населення ніякі поствиборні революції неможливі», – заявляє Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса “События в Черкассах: о митинге, протестах и позициях сторон