Понеділок 25 Березень 2019, 10:09

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Реабілітація ветеранів АТО: експерт розповів про важливу проблему суспільства

12.03.2018

Сегодня, 12 березня 2018 року

Експерт Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко у коментарі «Сегодня» заявив, що одна з головних проблем реабілітації ветеранів АТО – це те, що все суспільство схильне до самолікування, другорядності психологічної допомоги або ж просто пускають все на самоплив.

Потрібно подолати комплекс “психологічного самолікування” у всього суспільства. У цьому конкретному випадку треба сформувати розуміння, що звернутися по медичну допомогу не перекреслює поняття “мужності”, що психологічна допомога не перекреслює честь і гідність людини. Я думаю, що найкращим для атошників буде приклад їх авторитетних командирів, які не тільки будуть звертатися за допомогою, але і не будуть приховувати цей факт “, – говорить Богдан Петренко, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму.

Також необхідно зробити психологічну перевірку і адаптацію до мирного життя обов’язковою складовою програми для всіх бійців, які повертаються із зони бойових дій, відзначає експерт.

“Важливим кроком є моніторинг з боку Міноборони реального психологічного стану не тільки кадрових військових, а й тих, хто повернувся до мирного життя – зокрема, через проходження медичних комісій (наприклад, в пансіонатах або санаторіях)”, – резюмував Петренко.