П'ятниця 08 Серпень 2020, 00:34

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Реалізація “мінських угод” та виступ Порошенка на ПАРЄ. Коментар експерта УІДЕ Богдана Петренка “Голосу Америки”

12.10.2017

11 жовтня заступник директора Богдан Петренко дав коментар Російській службі “Голосу Америки” щодо проблем, які існують у виконанні безпекового компонента “мінських угод”.

Виконання політичної частини Мінських угод України «на рівні 95 відсотків», про що говорив президент України на сесії в ПАРЄ, за словами заступника директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдана Петренко, слід розцінювати, як «підготовчий аспект».

«У свою чергу, невиконання Росією своєї частини – компонента безпеки – робить ці 95% формальними. На даний момент Росія зацікавлена ​​в тому, щоб другою стороною конфлікту в Донбасі були визначені самопроголошені анклави – «ЛНР» і «ДНР». Україна з таким формулюванням не згодна, оскільки це перетворює війну на сході в громадянську; зводить нанівець необхідність виконання компонента безпеки, а головного бенефіціара і спонсора війни виводить з конфлікту », – зазначає Богдан Петренко в коментарі кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».

Для того, щоб сторони, зацікавлені в локалізації конфлікту на сході України, досягли позитивного результату, за словами Богдана Петренко, необхідно домогтися для Росії статусу учасника конфлікту.

«Не тільки в національному законодавстві, а й на міжнародному рівні. Важливо розуміти, що Україна буде грати за нав’язаними їй правилам до тих пір, поки не стане сильніше у військовій, економічній і політичній сферах. Але сьогодні, перебуваючи в залежності від західної підтримки, для України важлива демонстрація готовності до виконання Мінських угод. Більш того, у внутрішній українській політиці і суспільстві має встановитися чітке усвідомлення, що рішення тих чи інших проблем – повернення Криму або визнання Росії другою стороною конфлікту, – це виключно українська проблема, в якій вона може отримати підтримку Заходу. А не навпаки », – зазначає Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса “Порошенко в ПАСЕ: Украина не считает аннексию Крыма «завершенным делом»