Неділя 08 Грудень 2019, 00:50

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Реформа правозахисних органів – від ідей до реальності – Радіо НВ

19.07.2019

Сьогодні багато політичних партій у своїх виборчих програмах розмістили питання реформування правоохоронної системи. Про це – 19 липня 2019 року у коментарі експерта Інституту для Радіо НВ.

Перше про що говориться – це посилення громадського контролю над МВС. На жаль, часто ми зіштовхуємось з тим, що громадський контроль просто перетворюється у декорації, під виглядом яких необхідно провести рішення вигідні самим правоохоронцям. На жаль, практика реформи поліції показала, що представники громадськості прости йшли з громадських інституцій у знак протесту. Так, громадський контроль створює ефект відкритості, але лише ефект, який часто уже не впливовий. Поліції та іншим структурам необхідні інші зміни – у тому числі й акцентування на кількості розкритих злочинів, а не на тому, що правопорушення відбулось. Крім того, необхідна зміна ставлення громадян до поліції, яку сьогодні сприймають як орган, що карає, нею залякують дітей, і її не сприймають як охоронців уже дорослі члени суспільства.

Друге – це виведення з сфери СБУ та МВС повноважень щодо економічних злочинів. Як на мене, – каже Богдан Петренко, – проблема не в тому, що підприємця перевіряє СБУ, МВС чи новостворена структура. А у тому, щоб зменшити кількість підстав для цих перевірок. І зробити так, щоб покарання на економічні правопорушення чи злочини було незворотнім. Тобто, не залежало від того, чи близький власник до влади чи є простим підприємцем.

Більше за посиланням