Вівторок 24 Листопад 2020, 19:36

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Рік після розведення сил: військові позиції і цивільні в “сірій зоні”

29.06.2020

Про те, що відбувається на лінії зіткнення через рік після розведення сил, – 28 червня у коментарі експерта Інституту “Восточному варианту

Як нам розповів військовий експерт, заступник директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдан Петренко, після розведення українські військові зайняли менш вигідні позиції.

“Таке розведення – в першу чергу впливає на моральний дух наших бійців. Ті вигідні позиції, які ми завойовували крок за кроком “жаб’ячими стрибками”, нам довелося залишити. І що б хто не говорив, це дуже боляче для тих людей, які ці метри землі завойовували своєю кров’ю “, – пояснює Богдан.

“Навіть якщо не брати до уваги поодинокі випадку обстрілів саме на ділянках розведення, то обстріли по межах цих ділянок почастішали в кілька разів. Це – безсумнівно провокації, на які в більшості випадків українська армія не відповідає. Такі обстріли, як і всі інші щодня загрожують як нашим військовим, так і місцевим жителям. Адже в “сірій зоні” з проведенням розведення тільки збільшуються кількість місцевих жителів “, – розповідає експерт.

Важливим “промахом” в політиці розведення – це фактичне визнання квазіреспублік урядом України, вважає Богдан Петренко.

“На ділянках розведення, згідно з домовленостями, повинні перебувати представники спільного центру з контролю і координації. Однак Російська Федерація відкликала своїх офіцерів з цього центру. Тепер “сіру зону” фактично контролюють так звані представники СЦКК від самопроголошених республік. Їх ми бачимо і в Станиці Луганській біля моста, їх фіксують представники ОБСЄ на інших ділянках розведення. Це в корені неправильна позиція керівництва країни і міністерства оборони “, – розповідає Петренко.

Також представники ОБСЄ в цьому місяці зафіксували протипіхотні міни російського зразка, що побічно доводить присутність ДРГ противника не тільки в сірій зоні, а й на території, контрольованій українським урядом.