Неділя 13 Липень 2020, 01:25

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Росія відтягує чи скасовує нормандську зустріч

04.11.2019

Про позицію Росію щодо нормандської зустрічі – 4 листопада 2019 року у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка Укрінформу.

Відтягування і скасування нормандської зустрічі. В останньому варіанті Кремль точно не зацікавлений, оскільки від цього залежить скасування санкцій і нормандська зустріч є елементом повернення Росії до статусу «рукопожатих».

Саме відтягування зустрічі – це і є ключове оперативне завдання Кремля. У цьому контексті можна оцінювати заяву Піскова про зустріч у нормандському форматі у разі «термінової необхідності». Росія чітко демонструє, що це їй не «горить», а «горить» Україні. А тому – саме Україна має пришвидшувати виконання російських вимог.

Відтягування відбувається заради пошуку тієї крайньої точки у поступках, далі якої Офіс Президента не зможе піти. Гра «витягни поступки» продовжується. Заяви щодо вимог України, які має виконати Росія перед нормандською зустріччю (7 вимог, озвучених прес-секретарем представника України у ТГК Леоніда Кучми) виявились лише інформаційним «викидом». Причому, спрямованим не на Кремль, а на патріотичний електорат України. Бо на практиці ми продовжуємо йти на односторонні поступки. І під час розведення у Золотому ми, на жаль, продемонстрували, що можемо переступати і через себе, і через офіційні дані своїх військових. Тому Росія буде тиснути доти, доки це не відчує, що це – «червона лінія» для влади.

Трохи інше завдання у «провокацій» із сигнальними ракетами у Петровському (які свідчать про готовність бойовиків відводити війська). Ця технологія використовується уже цілий місяць. Бойовики випускають ракету раніше терміну, а ми, зрозуміло, не відводимо війська. Це демонструє російське ТБ. Але те, чому ми не відводимо війська – недотримані вимоги про 7 днів тиші – нікому не пояснюють. Фактично, така картинка закріплює у громадські думці РФ і окупованих територій думку про те, що саме Україна затягує перемир’я. І вона – винна у затягуванні війни на Донбасі. Аналогічний меседж росіяни будуть нести у світові ЗМІ. Що Україна – причина затягування війни.

Але нам необхідно заявляти зовсім інше і діяти на випередження. Зокрема, ще до «сигнальних ракет» розповсюджувати у своїх та західних ЗМІ, що найближча дата розведення військ – не раніше 7 листопада. Якщо, звісно, за це час ніхто не порушить перемир’я у Петрівському.

Більше – у матеріалі Мирослава Лісковича “Кремль готовий, але тільки “за термінової потреби”: що це означає