Неділя 08 Грудень 2019, 00:15

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Російські паспорти для жителів Донбасу

20.07.2019

Про роздачу паспортів жителям Донбасу, які проживають на території РФ, про реальні наслідки та зворотні ходи – у коментарі Богдана Петренка від 19 липня.

Де-юре, Росія і до того мала можливість видавати паспорти за спрощеною процедурою за так званим законом про «колишніх співвітчизників». Більше того, Путін уже прийняв і до того указ, яким спрощував отримання паспортів для жителів окупованих частин Луганської та Донецької областей. Тому проблема сьогодні не у тому, що дійсно частина наших співгромадян отримає російське громадянство. А у тому, що це рішення є інформаційним тиском. РФ застосовує будь-які важелі для того, щоб схилити Україну до більших компромісів. Більше того, це є своєрідною «кісткою» для тих людей на Донбасі, які спочатку вірили, а тепер розчарувались у Росії.

Де-факто, кількість розданих уже паспортів наскільки мізерна, що не відповідає тій інформаційній хвилі, до якого призвело саме рішення.

На практиці ж подібні рішення мали б стати сигналом для інших зон російської окупації – для Абхазії та Південної Осетії, де Кремль перестав видавати паспорти, незважаючи на велику зацікавленість у них. Україна має створювати негативне ставлення до Кремля серед його союзників. А також серед «корінних росіян», для яких додаткові громадяни – це тиск на їхній соціальних захист. Ми маємо сформувати лінії розколу не між українцями, а між жителями Донбасу і рештою росіян, між жителями окупованих Росією територій Грузії та Придністоровя і російською владою. Але схильність до «зрадофільства» примушує нас кричати про чергову поразку, а не використовувати на свою користь ті промахи, яких допускається Російська Федерація.

Більше – у матеріалі “Навіщо Путін дозволив видавати паспорти не лише жителям ОРДЛО