Понеділок 18 Листопад 2019, 23:46

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Російський протест: чи здатен він перерости у щось більше?

12.08.2019

Про російські протести та спроможність російської опозиції впливати на ситуацію в країні – 12 серпня 2019 року у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка радіо «Голос столиці».

Російський протест сьогодні перебуває у студії зародження, том уговорити про його надзвичайний вплив на політичну ситуацію в Росії – зарано. Але, є важливих моменти:

Перший. Успішне протистояння громадськості та влади уже призвело до невеликих перемог протестувальників. Зокрема, у Єкатеринбурзі місцевій спільності вдалось таким чином відстояти парк проти будівництва храму, як планувала влада. А кожна перемога надихає на те, що і наступний протест може бути успішним. Тому стимул до продовження росіяни мають.

Друге. Зниження рейтингів Путіна та супроводжуючі цей процес громадські протистояння вказують на те, що мобілізуючий ефект від російськи загарбань уже впав. В суспільстві зростає невдоволення внутрішньою політикою.

Третє. Основна маса протестуючих молодь. Де факто – це протест телевізора проти інтернету. А враховуючи, що вимоги молоді – знизити обмеження в соцмережах, а влада, крім обмежень не знає інших шляхів, Кремль потрапив у замкнене коло, де кожне подальше «закручування гайок» лише стимулюватиме прояви масового незадоволення.

Четверте. Застосування насилля до протестувальників з боку влади РФ – це один з показників того, що влада ще відчуває свою міць. Що не дивно, бо рівень довіри до політичних інститутів у РФ залишається ще високим.