Понеділок 23 Квітень 2018, 03:10

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

«Роздекомінузація» в Одесі – програмування повтору трагедії 2014 року. Коментар експерта Інституту Богдана Петренка

27.04.2017

Вчора Одеська міська рада скасувала декомунізацію частини вулиць міста, повернувши їм старі назви. Сьогодні прокуратура Одеської області відкрила кримінальне провадження через прийняте міськрадою рішення.

З огляду на прорадянські настрої частини одеситів, рішення міськради може бути підтримане значною частиною містян. Фактично, міськрада просто підіграла частині настроїв електорату. Але найбільша проблема зараз не у тому, які назви будуть збережені за одеськими вулицями, – говорить експерт Інституту Богдан Петренко. Проблема у тому, що міськрада прийняла рішення про «роздекомунізацію» не відразу після їх перейменування, а напередодні річниці одеської трагедії 2 травня. Фактично, цю «наживку» заковтнула і прокуратура Одеської області, яка на наступний день, а не, умовно кажучи 3 травня, відкрила кримінальне провадження за цією справою.

Тому йдеться не стільки про перейменування, – каже експерт, – скільки про технологію штучного загострення громадської думки напередодні третьої річницю трагедії. І одне, і друге рішення не просто активізує прихильників чи противників декомунізації. Йдеться про спробу стимулювати і прихильників «руського міра», і українських патріотів активізувати свою протестну діяльність саме напередодні цієї трагедії. А фактично – запрограмувати на повтор подій, які відбулись три роки тому.