Вівторок 02 Червень 2020, 10:15

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Розслідування збитого Боїнга. Знову хочуть навязати вину Україні?

10.10.2019

Нідерландський парламент прийняв рішення про розслідування ролі України у збитті пасажирського Боїнга над Донбасом. Про те, чим саме це загрожує нам - 9 жовтня у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка російській службі “Голосу Америки”.

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає, що, на перший погляд, рішення парламенту Нідерландів можна розглядати як спробу «перевести стрілки на Україну».

«Хоча б тому, що це одна з ліній інформаційного фейк« українці перекрили свій повітряний простір, а тому винні саме вони ». Але питання української провини в незакриті простору дійсно треба розслідувати. І це може призвести до несподіваних висновків. Зокрема – чому Росія напередодні збивання літака підняла повітряний коридор до тринадцяти тисяч метрів, і не повідомила про це Україні? »- говорить Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».

Експерт вважає, що нідерландські слідчі могли б задати Росії питання – звідки у неї, гіпотетично, могла бути інформація про можливість застосування сили в нижчих коридорах, на висотах для цивільних лайнерів?

Богдан Петренко також зазначає, що Україна в момент військових дій на Донбасі переживала за безпеку транзитних перельотів.

«У момент ракетного удару по літаку у нас був перекритий простір до десяти тисяч метрів», – зазначає Богдан Петренко.

Він вважає, що сьогодні головне завдання – це не втратити віру в себе, незважаючи на інформаційний тиск, яке розганяється в пресі.

«Треба бути готовим до того, що« зрада »буде поширюватися в інформаційному просторі, і її завдання – знизити віру в самих себе, сформувати думку, що самі ж і винні в цих смертях», – підкреслює Богдан Петренко.

Експерт підкреслює, що яким би не було рішення нідерландського правосуддя, Росія буде наполягати на своїй невинності, звинувачувати Україну і намагатися проводити стратегію щодо зняття санкцій.

Більше – у матеріалі Тараса Бурноса “Верховная Рада о рейсе МН-17: не Украина запустила ракету и убила людей