Неділя 23 Січень 2021, 15:16

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Що робити зі шкільним забіяками. Коментар експерта Інституту Богдана Петренка УНІАН

06.12.2017

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко прокоментував УНІАН ситуацію навколо «терору», що влаштував у київській школі 8-ми річний хлопчик.

«Тут питання не стільки до цього хлопчика, скільки до батька і до державної системи, яка передбачає так звану презумпцію батьківства, за якої втручання в сімейне виховання може відбуватися лише тоді, коли це набуває крайніх форм. Тобто, коли відбувається систематичне насильство в сім’ї, що несе загрозу для дитини, коли батьки стали вже зовсім асоціальними елементами – тільки тоді втручаються держслужби », – зазначає експерт Українського інституту дослідження екстремізму, автор дослідження про Буллінг в шкільному середовищі Богдан Петренко.

На його думку, обмеживши презумпцію батьківства, можна було б простимулювати батьків нести за своїх дітей велику відповідальність. «Держава повинна мати можливість втручатися в справи сім’ї, коли мова йде не тільки про системний, а про будь-якому насильстві. Тому що зараз у нас звертають увагу тільки на батьків, які зовсім не можуть виконувати батьківські обов’язки, а не на тих, чия поведінка ще можна відкоригувати », – вважає він.

Більше читайте у матеріалі Ірини Шевченко «Школьные забияки: как предупредить детскую агрессию»