Вівторок 21 Травень 2019, 18:14

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Штрафи за булінг: коментар експерта УІДЕ Богдана Петренка радіо «Новое время»

12.07.2018

12 липня заступник директора Інституту Богдан Петренко прокоментував Радіо «НВ» можливе запровадження санкцій щодо булінгу в Україні.

Справа у тому, що 10 липня до Верховної Ради був внесений проект, відповідно до якого до законодавства України запроваджується таке поняття як «булінг» та, відповідно, депутати пропонують встановити адміністративну відповідальність за цькування на дітей, батьків та вчителів.

У цілому сам законодавчий акт, заявив Петренко, варто оцінювати як позитивний, адже навіть формальне його виконання призведе до того, що Міносвіти буде розробляти відповідні плани роботи у протидії булінгу, а в школах з’являться особи, відповідальні за профілактику цькування. Елементарно, діти будуть розуміти хоча б до кого звернутись, коли виникла проблема.

«Однак мені складно спрогнозувати наскільки дієвим буде система штрафів. Так у Альберті (Канада) існували санкції навіть щодо дітей, які були свідками булінгу, але не повідомили про нього відповідальним особам. В Україні складність полягає у тому, що судді – особи, які прийматимуть рішення – повинні самі мати роз’яснення щодо нової статті та розуміти як можна виокремити булінг від інших видів фізичного чи психологічного насилля – наприклад, хуліганства. Крім того, навіть теоретично не можна притягнути до відповідальності за окремі види булінгу, які досить поширені. Зокрема, – за ігнорування, бойкот дитини».