Вівторок 12 Грудень 2018, 01:00

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

СИСТЕМА РЕГІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ У СХІДНІЙ ЄВРОПІ. УІДЕ на Міжнародній конференції

14.11.2017

14 листопада 2017 р. у Києві проходила Міжнародна конференція «Система регіональної безпеки у Східній Європі. Місце і формати залучення України».

Учасниками конференції були дипломати, експерти з України та країн Східної Європи – Польщі, Румунії, Литви, Молдови, Білорусі, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади.

Український інститут дослідження екстремізму, очолюваний Галиною Герегою, представляв Олег Зарубінський.

У своєму виступі представник УІДЕ зупинився на проблематиці створення Східного дивізіону країн у реалізації проекту Міжмор’я. Нагадаємо, що за ініціативи Українського інституту дослідження екстремізму та його партнерів 17 жовтня 2017 р. було зафіксовано створення Міжнародного консорціуму.

О.Зарубінський вступив у дискусію з представником Білорусі, який висловив сумніви у необхідності реалізації проекту Міжмор’я. Зокрема, представник УІДЕ  зазначив про глибокі історичні корені Балто-Чорноморського союзу народів, підкреслив, що одним з перших у 20-му столітті цю ідею відстоював президент УНР Михайло Грушевський. Наголосив на збігу інтересів у країн Східної Європи у енергетичних, транспортних, інфраструктурних та власне безпекових питаннях.

Висловив прогноз, що попри бажання чи небажання Берліну і Парижу, багатотисячного чиновництва Брюсселю, у проекті Міжмор’я є серйозна перспектива. Означив, що прямим інтересантом у реалізації проекту виступають з різних причин США. Підсумував, що Україні слід активізувати свою політику стосовно залучення до проекту і претендувати на функцію координатора країн, що є Східно-Європейськими, проте не є членами ЄС. Йдеться про Молдову, Білорусь Грузію і у перспективі Азербайджан.