Неділя 25 Серпень 2019, 18:56

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

«Справа Медведчука»: чи варто очікувати реального вироку?

07.02.2019

7 лютого 2019 року Богдан Петренко прокоментував для Укрінформу кримінальне провадження, порушену прокураторою проти заяв Віктора Медведчука.

Зокрема, експерт відзначив, що Віктор Медведчук, гіпердемонізований для патріотичної частини українського електорату персонаж. Тому всі «наїзди» на нього, особливо на офіційному рівні, будуть однозначно підтримані. І, на думку їх ініціаторів, переростуть в електоральну підтримку.

“Тобто кримінальна справа – є ще одним механізмом доведення, що влада – лідер в патріотичній ніші. Щодо умовно «біло-блакитної» (проросійської) частини електорату, то «наїзди» з боку влади, сприйматимуться так само ними, як патріоти сприймають персональні санкції Москви – як визнання значимості та корисності. Тобто, символічно посилюють роль політичної сили проти лідера якої розпочато кримінальне провадження. Складно говорити чи існують якісь домовленості між ними, але обидві сторони політично виграють від цього. А ось щодо практичного втілення, то є значні сумніви. По суті, після цього гіпотетично можна притягнути до відповідальності всіх, хто пропонував неукраїнські сценарії реалізації мінських домовленостей – у тому числі й посадовців західних країн та міжнародних організацій, які висували різні «плани», – переконує експерт. – По-традиції, існує загроза, що все обмежиться лише війною звинувачень у соцмережах, оскільки поки що жодної дійсно значимої політичної фігури притягнуто не було”.

Більше читайте у матеріалі Мирослава Лісковича «Справа Медведчука»: чи варто очікувати реального вироку?»