Понеділок 17 Червень 2019, 20:01

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Терористичні ризики та виборча кампанія в Україні – експерт УІДЕ для «Голосу Америки»

03.01.2019

2 січня 2019 року Богдан Петренко прокоментував для Російської служби «Голосу Америки» потенційні терористичні загрози, які можуть виникнути на президентських та парламентських виборах виборах.

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко вважає що, порівнюючи ситуацію в 2018 році з 2014 роком, Україна зробила величезний крок вперед в питаннях запобігання терористичних загроз.

«Спецслужби вже мають сучасні методики для протидії злочинам і спеціально підготовлені команди, алгоритми протидії терактам. Але, на жаль, загроза терактів завжди залишається », – каже Богдан Петренко кореспонденту Російської служби« Голосу Америки ».

Богдан Петренко зазначає, що в цілому, в 2018 році було зафіксовано близько 1300 випадків і кримінальних злочинів, які можна пов’язати з загрозою терактів.

«На тлі цієї цифри інформація про восьми або тридцяти попереджених випадках може здатися незначною. Але більшість терактів – це щоденні обстріли на територіях Донецької та Луганської областей, які були зроблені бойовиками з боку непідконтрольних територій », – вважає Богдан Петренко.

Разом з тим, за його словами, в минулому році в Україні не було серйозних терористичних атак.

«Як показують іноземні дослідники, Україна поліпшила свій результат у рейтингу Global Terrorism Index, і в порівнянні з 2015 або 2016 роками це вже прогрес», – зазначає Богдан Петренко.

Російська участь в українських електоральних процесах в 2019 році – президентських і парламентських виборах, зазначає Богдан Петренко, найімовірніше, не буде спрямована на провокування терористичних актів.

«Сьогодні Росія не зацікавлена ​​в масових зіткненнях і протистояннях до виборів, тим більше, парламентських. Росія більше орієнтується не на те, щоб розгойдати внутрішню ситуацію, а проводить політику дестабілізації, спрямовану на отримання політичної влади в Україні, проштовхуючи і підтримуючи латентні проросійські політичні сили », – зазначає Богдан Петренко.

Експерт каже, що українське суспільство за останні роки виробило реакцію до «насильницьким актам» і тому теракти з боку Росії можуть не досягти своїх цілей.

«Але можна очікувати внутрішні якісь ексцеси, практичні і символічні, з боку українських політичних акторів, напередодні президентських і парламентських виборів в 2019 року», – говорить Богдан Петренко.

Більше читайте у матеріалі Тараса Бурноса «В 2018 Служба безопасности Украины предотвратила 8 терактов на территории страны»