Четвер 18 Жовтень 2018, 10:22

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Терористичні загрози для України. Коментар експерта УІДЕ Богдана Петренка «Вечерним вестям»

06.11.2017

Експерт Інституту Богдан Петренко дав коментар газеті «Вечерние вести» щодо ситуації з терористичними загрозами в Україні.

Заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко повідомив «ВВ», що кількість злочинів, що підпадають під визначення теракту, збільшується. Так, згідно з даними Генпрокуратури, в 2016 році зафіксовано тисячі вісімсот шістьдесят п’ять кримінальних справ за статтею «терористичний акт».

«Це на 43% більше, ніж в 2015-му, теж критичному для України році. Тоді було 1305 справ », – констатував він, додавши, що за цей час за« тероризм »були притягнуті до відповідальності всього 7 чоловік.

Зокрема, Петренко вважає, що досить складно говорити про те, чи причетна до всіх терористичних атак рука Москви.

«Насильство завжди породжує насильство. І якщо людина бачить, що дана модель поведінки ефективна, він може сам її використовувати. Тобто незначні політичні угруповання можуть вдатися до насильства для реалізації своїх цілей, в тому числі для самопозиціювання. Це означає, що далеко не завжди в терактах присутній рука Москви. Однак спусковим гачком, який запустив цей механізм насильства, безумовно, є Кремль. Адже Росія зацікавлена ​​провокувати нестабільність в Україні за допомогою терористичних атак нештабного характеру », – підкреслив експерт.

Богдан Петренко підкреслив, що думка суспільства про правоохоронців формується, в тому числі, за рахунок того, як ці органи позиціонують себе. Адже заяви СБУ про затримання заступника мера Вишгорода, який збував наркотики, – це, по суті, профанація діяльності Служби.

«СБУ повинна бути заточена під запобігання антидержавної діяльності. І в такому аспекті реформа цього органу є актуальною », – уточнив експерт.

При цьому він нагадав, що багато даних про діяльність спецслужб закриті. Тому про дуже багатьох успішних операціях, спрямованих на протидію тероризму, обивателі дійсно ніколи не дізнаються.

Незважаючи на дедалі частіші теракти, настрої українців, за словами Богдана Петренко, ще далекі від панічних. Пов’язано це, в тому числі, з тим, що акти насильства були персоніфікованими – тобто проти конкретних особистостей.

«Однак замовники терактів досягли іншої мети – розчарування українців в органах безпеки. Сьогодні лише армія користується довірою суспільства на рівні більш ніж 50%. Але, на жаль, зараз основні інциденти будуть відбуватися вже на мирній території, а не на лінії зіткнення », – підкреслив експерт.

Більше читайте у мателіалі Альони Потаєвої «Украина в прицеле террористов»