Понеділок 22 Квітень 2019, 05:22

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Цькування: чи може його зупинити закон? Автор дослідження «Стоп шкільний терор» на «Радіо Промінь»

05.10.2018

Прийняття в першому читанні законпроекту про протидію булінгу порушило перед суспільством питання: наскільки ефективними можуть бути каральні заходи під час протистояння булінгу.

Це питання прокоментував заступник директора Інституту Богдан Петренко в ефірі «UA:Промінь» 4 жовтня 2018 року.

Зокрема, він зазначив, що кожен крок окремо не можна розглядати як дієвий. Тим більше, коли йдеться про покарання. З булерами має проводитись комплексна робота. Оскільки, якщо лише карати дитину, то вона буде формувати і образу на світ, і шляхи висловлення (компенсації) цієї образи. У тому числі й здійснювати інше, наприклад, нефізичне насилля щодо жертви.

Крім того, експерт висловив переконання, що батьки повинні мати за обов’язок, а не як право повідомляти про випадки цькування. Бо як правило, йдеться про батьків свідків цькування, самі жертви рідко щось розповідають – у тому числі й власним батькам. Фактично, подолання булінгу має стати завданням усіх громадян України, а не лише перекладенням на школу. Яка, в разі концентрації відповідальності виключно на вчителях, може лише формально виконувати такі ж формальні процедури встановлені Міносвітою.