П'ятниця 22 Червень 2018, 06:16

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

УІДЕ на міжнародній конференції «Україна між Заходом і Сходом: реалії та перспективи»

16.03.2017

15 березня 2017 р. у Києві на базі Київського міжнародного університету проходила Міжнародна науково-практична конференція «Україна між Заходом і Сходом: реалії та перспективи». Український інститут дослідження екстремізму, очолюваний Галиною Герегою, на конференції представляв Олег Зарубінський, який виступив з доповіддю на тему «Криза процесу глобалізації в сучасному світі та виклики для України».

У своєму виступі представник УІДЕ зупинився на аналізі сучасних тенденцій у світових процесах, наголосив на тому, що результати Брексіту, референдумів у Нідерландах, Італії, президентських виборів у США, передвиборна ситуація у Франції свідчать про новий, що посилюється, суспільний тренд, який полягає у збільшенні наявної прірви між значною частиною населення різних країн і тими, кого ці люди ідентифікують як представників політичного класу, еліти або псевдоеліти. Відчуження між владними і звичайними стратами збільшується. Несприйняття одних іншими стає все більш відчутним. Результатом чого стають  позиції та навмисно протилежний електоральний вибір більшості населення відносно того, за що агітують і що пропагують представники політичного класу.

Одночасно такі настрої нашаровуються на усвідомлення громадянами несправедливості нинішнього світового порядку, коли використовуючи суцільну глобалізацію, що де-факто руйнує економічні кордони, призводить до домінування транс-національних корпорацій і зменшення можливостей національних виробників, багаті країни ще більше багатіють, а бідні стають ще біднішими.

О.Зарубінський акцентував увагу учасників Міжнародної конференції на обґрунтованості позиції видатного сучасного економіста норвежця Еріка Райнерта, відповідно до якої країнам, що розвиваються, необхідно звертати увагу не так на тому, що їм радять робити розвинуті країни, як на аналізі та імплементації у своїх країнах того, що розвинуті робили самі у себе. Адже більшість їхніх порад не збігається з тим, яким чином вони самі приходили до економічних успіхів.

Представник УІДЕ підкреслив, що реальне перетворення України у сировинний додаток провідних економік світу може призвести до повної економічної деградації нашої країни, вивезення металу, а не обладнання, зерна, а не макаронів, лісу-кругляка, а не меблів – це шлях до примітивізації економіки України, постійного відставання і збільшення прірви між рівнем нашої економіки і економік провідних країн світу.

Тому питання реіндустріалізації, підтримка вітчизняного виробника продукції з великою доданою вартістю, усвідомлений державний протекціонізм все більше стають питаннями виживання. В іншому разі у рейтингу конкурентоздатності Україна, яка сьогодні посідає 85 місце у світі після Намібії, опуститься ще нижче.

О.Зарубінський також послався на прогноз всесвітньовідомої консалтингової корпорації PWC, згідно з яким уже в 2050 році рейтинг світових економік, зокрема ВВП у різних країнах, буде виглядати таким чином: 1. Китай, 2. Індія, 3. США, 4. Індонезія, 5. Бразилія, 6. Росія, 7. Німеччина, 8. Японія. Це має враховуватись Україною в своїх стратегії.

На Міжнародній конференції виступили Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря, керівник Аналітичного центру «Континентальний університет» Олів’є Ведрін, президент Всеукраїнського об’єднання мерів Володимир Удовиченко, науковці України, Польщі, Болгарії, Афганістану.