Вівторок 19 Червень 2018, 15:28

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

УІДЕ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ ЕКСПЕРТНОМУ ФОРУМІ «ТОЧКИ РОСТУ»

15.06.2017

Український інститут дослідження екстремізму, очолюваний Галиною Герегою, 15 червня 2017 року  взяв участь у Національному експертному форумі «Точки росту».

Перша панель Форуму «Стабільність політичної системи» за участі Степана Кубіва, Ірини Геращенко, посла ЄС в Україні Мінгареллі, Оксани Продан, Мустафи Найєма, Олени Сотник стосувалась реформування Конституції, оптимальної архітектури політичної системи України, порядку денного для влади на 2017 рік, можливості позачергових парламентських та президентських виборів, політичного процесу на місцях.

Тема другої панелі – Енергетичний сектор – точки росту.

Третя  панель Форуму «Україна та світ, що змінюється» стосувалась питань: Євроінтеграція через системні реформи – шлях до модернізації України та запровадження європейських стандартів; західний і східний вектори зовнішньої політики України; вплив глобальних змін у Європі на зовнішню політику України; нове політичне обличчя Європи. Аналіз сприятливих і небезпечних факторів для України. Спікерами під час панельної дискусії виступили Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Маттес Бубе, директор Фонду Еберта в Україні і Білорусі, Люк Якобс, посол Бельгії в Україні, Жан-Батіст Вільмер, директор Інституту IRSEM, Георгій Логвинський, народний депутат України, віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи.

Український інститут дослідження екстремізму на Форумі представляв Олег Зарубінський. У своїх виступах під час дискусій він, зокрема, наголосив на прямому впливі соціально-економічних процесів, зокрема реформування медичної, аграрної сфери, на політичну стабільність в суспільстві. Підкреслив необхідність чіткого дотримання хронології в процесі проведення реформ. Так, не може прийматися закон, яким передбачається скасування безкоштовності надання медичних послуг, до зміни статті 49 чинної Конституції, де ця безоплатність гарантується, адже, згідно із ст. 8 Конституції, Основний закон є нормою прямої дії. Застеріг молодих політиків від самоназви себе пасіонаріями, оскільки їхня пасіонарність або її відсутність може визначатися не ними самими, а з часом, коли це буде підтверджено. Зупинився на шкідливості тотальної орієнтації на аграрізацію України, адже деіндустріалізація і єдиний наголос на вивозі сільськогосподарської  сировини у все більших обсягах – є прямим шляхом до депопуляції населення. Адже сучасна аграрна сфера потребує набагато менше людей, ніж індустріальна держава. Також висловився проти  всілякого педалювання спікерами шкідливості «популізму», наполягаючи на тому, що останній є продуктом великої відстані аж до прірви між тими, хто називає себе елітою та більшістю населення, між істеблішментом та звичайними громадянами. А демократія – це не мерітократія чи охлократія, а саме ДЕМОкратія, тобто влада більшості, а не елітарної меншості, що зверхньо дивиться на базові потреби та вимоги пересічних громадян