Неділя 27 Травень 2018, 06:27

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

УІДЕ НА ЗАСІДАННІ КРУГЛОГО СТОЛУ З ПРОТИДІЇ РЕЙДЕРСТВУ

21.04.2017

21 квітня 2017 року у м. Києві відбувся Круглий стіл на тему «Роль суду як основного інструменту охорони законних прав власників бізнесу та безпеки підприємництва. Захист від адміністративного впливу».

Організаторами заходу виступили Український союз промисловців і підприємців та Вищий господарський суд України.

Метою засідання стало обговорення питань відкритості і прозорості судової системи для власників бізнесу, участь громадянського суспільства в судовому процесі; верховенство права і єдина судова практика як запорука залучення інвестицій в Україну.

Ключовою проблемою, яка викликала найбільший інтерес у учасників, стало рейдерство в Україні та, відповідно, антирейдерські зусилля представників законодавчої, виконавчої, судової влади.

Український інститут дослідження екстремізму, очолюваний Галиною Герегою, на Круглому столі представляв Олег Зарубінський. У своєму виступі він зупинився на діяльності Інституту стосовно моніторингу та формулювання рекомендацій органам влади щодо системної та комплексної боротьби з рейдерством як проявом економічного екстремізму, явищем, що безпосередньо впливає на рівень ділової активності та інвестиційний клімат в Україні.

Зокрема, він наголосив на тому, що 74,8 відсотків українських громадян відчувають загрозу відчуження майна. Посилаючись на дослідження УІДЕ, О.Зарубінський запропонував розглянути створення реєстру фізичних та юридичних осіб, які були задіяні в рейдерських схемах чи постраждали від них; закликав розробити кодекс корпоративного управління, який передбачатиме формування етики доброчесної конкуренції; ухвалити спеціальний закон щодо регулювання процесів злиття та поглинання підприємств.

Ці пропозиції представника УІДЕ були обговорені та підтримані учасниками Круглого столу, зокрема, Головою Вищого господарського суду України Богданом Львовим,  Президентом УСПП Анатолієм Кінахом, іншими учасниками заходу.