Вівторок 18 Липень 2018, 01:58

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

УІДЕ НА ЗАСІДАННІ МІЖВІДОМЧОЇ КОМІСІЇ З ОХОРОНИ ДИТИНСТВА

13.10.2017

12 жовтня 2017 р. у Києві відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства.

Міжвідомча комісія з питань охорони дитинства, членом якої є Український інститут дослідження екстремізму, очолюваний Галиною Герегою, розглянула і прийняла на своєму засіданні рішення стосовно механізмів деінституціалізації догляду та виховання дітей.

Фактично йдеться про державну політику суттєвого скорочення системи інтернатів та інтенсифікацію альтернативних форм виховання, в першу чергу в своїх або прийомних родинах.

До Міжвідомчої комісії входять Міністри соціальної політики, освіти і науки, представники інших органів влади, провідні громадські та міжнародні організації.

Олег Зарубінський, який представляв на засіданні Комісії УІДЕ, у своєму виступі наголосив, що справжньою метою всього цього процесу має бути психологічний, моральний, фізичний комфорт кожної дитини, яка потребує підвищеної уваги та допомоги, а проблеми деінституалізації та інклюзивності потрібно розглядати не як мету, а як засіб, інструменти досягнення адаптації, соціалізації, а коли потрібно, і реінтеграції дитини.

Тому, на думку, представника УІДЕ, цей процес має забезпечуватися комплексно і системно, адже деінституалізація відбуватиметься разом з інклюзією, тобто входженням дітей з особливими потребами в звичайні дитячі, шкільні колективи.

В умовах екстремізації, радикалізації українського суспільства, коли насильницька модель поведінки для все більшої частини населення сприймається як найефективніша в досягненні своїх інтересів, нелегітимне насилля набуває масових ознак, першими жертвами або мішенями для булінгу, зрозуміло, стануть діти-інваліди, діти, що відрізнятимуться від основної групи в класі, школі, юнацькому колективі.

Український інститут дослідження екстремізму, – підкреслив О.Зарубінський готовий на наступне засідання Міжвідомчої комісії запропонувати проекти документів, спрямованих на профілактику та протидію булінгу.

За результатами обговорення члени Комісії прийняли рішення наступне засідання присвятити проблемам безпеки дітей, включаючи розгляд феномену булінгу.