Вівторок 25 Червень 2019, 06:57

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

УІДЕ провів на Хмельниччині цикл публічних дискусій про проблеми української родини

22.05.2017

У чотирьох районах Хмельниччини пройшов цикл публічних дискусій “Сім’я – основа України».

Під час дискусій учасники розглянули проблеми впливу агресивного середовища на стабільність української сім’ї, гострі демографічні процеси в Україні, проблеми запобігання та протидії насиллю у родинах.

Також Український інститут дослідження екстремізму презентував проекти, що були реалізовані в межах гуманітарної ініціативи Голови Інституту Галини Гереги «Дорогою миру».

Учасники дискусії мали можливість переглянути фотовиставку «Навчи добру», де представлені світлини відомих українців з дітьми-переселенцями. Ці фото об’єднані ідеєю навчити дітей добру, показати, що без насилля та конфліктів людина може бути успішною та щасливою.

«Завдання цього проекту -  дати суспільству заряд позитиву, надихнути дітей обирати собі правильні орієнтири в житті та вірити в свої сили», – сказав директор Українського інституту дослідження екстремізму Олег Зарубінський.

Інститутом також було презентовано книгу «Коли твій дім забрала війна» (Жива історія українських родин з Донбасу). Збірка містить історії дванадцяти родин, чиє життя скалічила війна. Життєві історії, які переповідає книга, сповнені не лише трагізмом. Це розповіді про силу простих людей, про те, як важкі обставини вчать нас боротися та перемагати.

За словами Галини Гереги, через долі цих людей Інститут спробував розкрити дуже важливу проблему, яка назріває в нашому суспільстві – сприйняття війни як буденності, байдужість до чужого горя та проблем.

Розповідаючи про історію створення книги, експерт інститут Ольга Будь  зазначила, що авторів видання дуже вразили історії людей, чий дім та привичне життя забрала війна. «Герої книги – це українські люди, яких війна застала зненацька. Вони втратили свої домівки, рідних, звичне життя. Записуючи спогади, ми намагалися зберегти живу лексику та стилістику. На нашу думку, це важливо для справжнього розуміння того, що прийшлося пережити нашим співвітчизникам у ХХІ столітті», – каже вона.

Крім того, Інститут презентував власні дослідження проблем української сім’ї – стабільності, народжуваності та насилля у ній. Зокрема, заступник директора Інституту Богдан Петренко у своєму виступі наголосив на тому, що сім’я – це найбільша цінність для українця, бо в найскладніші часи українці повертаються саме до своїх сімей, до своєї «зони безпеки». Але – падіння рівня життя, посилення індивідуалістичних цінностей – це все призводить до того, що чисельність української родини зменшується, а сім’я втрачає власну цінність. Тому – вирішення проблеми і народжуваності, і міцної сім’ї – полягає не лише у стимулюванні держави. Відповідальність лежить і на самих українцях – на тому, як вони виставляють свої пріоритети у житті, на тому чи усвідомлюють вони важливість сім’ї як такої.

Заради досягнення мети – повноцінної української родини, в якій народжуються щасливі діти та забезпечено добробут та розвиток, потрібно працювати над викоріненням такого ганебного явища як домашнє насильство, – впевнені експерти Інституту.

Зокрема, експерт Інституту Руслан Старовойтенко, більш детально зупинився на статистичних даних щодо поширення, причин виникнення та заходах подолання насильства серед жінок, дітей та дітей-війни з Донбасу.

«Сьогодні, більше 90% звернень громадян до Національної «гарячої» лінії допомоги відбувається саме з причин домашнього насильства. Все частіше ми чуємо про факти насильства серед дітей у школах, сотні тисяч дітей щоденно ризикують життям в зоні 15-кілометрової лінії розмежування на сході країни. Непроста розмова викликали інтерес учасників заходів в усіх районах Хмельниччини, змусила замислитись над необхідністю винайдення ефективних інструментів подолання проблем домашнього та побутового насильства, про що йдеться у підтриманій Україною резолюції ООН «Жінки, мир, безпека», – каже він.

Публічні дискусії викликали чималу зацікавленість мешканців районів, адже до обговорення загалом приєдналося понад дві тисячі чоловік.

Фото

18588693_1874959219441563_2719794616162130096_o

 

imgonline-com-ua-Compressed-BE63QDeH320oa8rN imgonline-com-ua-Compressed-hnafTQuhFagFcx imgonline-com-ua-Compressed-hnHITI7enM DSC_6507 DSC_6605 18622929_1416876388373284_13978641_n 18685322_1416873595040230_1886451788_n imgonline-com-ua-Compressed-QQhHs2N9KDliIMG_5731

IMG_5738