П'ятниця 07 Серпень 2020, 23:43

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Україна в системі світової безпеки. Коментар експерта Інституту Богдана Петренка “Голосу Америки”

19.02.2018

Безпекова конференція у Мюнхені порушила питання щодо місця України в світовій системі безпеки. Про це – у коментарі заступника директора УІДЕ Богдана Петренка російській службі “Голосу Америки”. 

Конфлікт в Україні, на думку європейців, – це не громадянський конфлікт, і не просто конфлікт з Росією, а конфлікт цінностей, який може перерости в глобальне протистояння. Про це кореспонденту Російської служби «Голосу Америки» говорить заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

«Стійка нестабільність – саме так можна охарактеризувати ситуацію в Європі, по озвученими заявами не тільки на нинішній, але минулих конференціях в Мюнхені. Європа не відмежовується від конфлікту. Однак вона буде сприяти не його подолання, а виключно – трансформації протистояння з військової фази в політичну. Тому чекати якогось кардинального прориву у вирішенні українського або будь-якого іншого питання за підсумками Мюнхенській конференції недоцільно. До того ж потрібно враховувати, що конференція – це формат зустрічей, в тому числі і неформальних, роздумів, доповідей, аналітичних центрів. На конференції не приймають рішень таких, як під час засідання Ради Безпеки ООН », – зазначає Богдан Петренко.

Він називає безумовним «плюсом» той момент, що «українське питання» залишається в міжнародному порядку денному, а війна в Україні – продовжує бути «одним з потенційних тригерів глобального конфлікту».

«У такій ситуації, Україна замість презентації україноцентризму своїх проблем, повинна чітко сформувати для світу позицію і зацікавленість в тому, як можна видавити агресора зі своєї території. Але наша державна еліта, по суті, чекає зовнішнього рішення, часто демонструючи психологічну неготовність до ініціативи. Західні партнери, в свою чергу, часто не розуміють український національний інтерес в контексті інтересів і цінностей НАТО і західної цивілізації в цілому », – стверджує Богдан Петренко.

Експерт зазначає, що відсутність змістовних реформ в Україні додає нерішучості для вирішення «української проблеми» в Європі.

«Тому ми повинні звикнути до думки, що західний світ нам може лише допомагати вирішувати проблему, а не вирішувати її замість нас. І це не проблема «інертності» Європи або світу, це – об’єктивний процес. Є проблеми, які важливіші української – Північна Корея, Сирія, біженці – і вони відтісняють питання безпеки нашої країни в світовому порядку денному », – зазначає Богдан Петренко.