Неділя 17 Січень 2021, 05:37

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Український екстремізм: Чинники та наслідки. Експерт Інституту Богдан Петренко на телеканалі «Еспресо».

01.12.2017

30 листопада 2017 року заступник директора УІДЕ Богдан Петренко взяв участь у програмі «Коментар» на телеканалі «Еспресо».

Йшлось про український екстремізм. Зокрема, – про різницю між екстремізмом та тероризмом: чи можна вважати їх ідентичними поняттями. Експерт зауважив, що екстремізм – це крайні дії та ідеї, у той час як тероризм – це нелегітимне застосування насилля в крайніх цілях. Тобто, екстремізм – не завжди є тероризмом. Зокрема, в США у XIXст. екстремістами вважались люди, які виступали проти рабства. Теоретично, люди, які виступатимуть за мир, в умовах коли домінуюча більшість підтримує війну, теж вважатимуться. Однак, у сучасному гуманізованому суспільстві, ці поняття часто пересікаються, оскільки насилля для багатьох (принаймні теоретично) є неприйнятним і крайнім проявом.

Крім того, обговорили і загрозу масових кривавих терактів на території України. Богдан Петренко заявив, що Росія на даному етапі не зацікавлена у продукуванні подібних терактів, оскільки це не входить до завдань гібридної війни. Такі теракти призведуть до єднання населення та формування вимог щодо посилення поліцейських функцій держави.

Відео