П'ятниця 25 Вересень 2020, 21:25

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Український інститут дослідження екстремізму взяв участь у комітетських слуханнях щодо прав внутрішньо переміщених осіб

18.02.2015

18 лютого 2015 року у Верховній Раді пройшли комітетські слухання «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції».

У слуханнях, які проводив Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, взяв участь заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко.

Під час слухань було зауважено, що станом на 15 лютого 2015 року в Україні офіційно нараховувалось 1 млн. 42 тис. переміщених осіб. Серед основних невирішених питань сьогодення – це відсутність комплексних заходів захисту прав тих, хто проживає в зоні АТО; проблема з виплатою компенсацій за збитки, нанесені військовими діями та розподіл адресної допомоги, яка надана міжнародними організаціями.

Учасники слухань зауважили, що за проблемами внутрішніх переселенців із Донецької та Луганської областей, ми не повинні забувати і про проблеми кримських татар та інших українських патріотів, що проживають в Криму, яких російська окупаційна влада продовжує переслідувати на півострові.

Український інститут дослідження екстремізму також подав свої пропозиції до Рекомендацій комітетських слухань з питань переселенців. Зокрема, у них зазначається про необхідність системної державної роботи на територіях України, які звільнені від окупантів. Йдеться про державні програми з відновлення житлового фонду та інфраструктури і запровадження спеціального економічного режиму на цих територіях. Ці заходи не лише сприятимуть соціально-економічному відновленню цих регіонів і поверненню переселенців на постійне місце проживання. Але й формуватимуть дієву підтримку України як держави серед населення як визволених територій, так і територій, що лишаються тимчасово окупованими.