Неділя 09 Серпень 2020, 00:04

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

В Україні створено Інститут дослідження екстремізму

24.11.2014

Головною метою діяльності Українського інституту дослідження екстремізму (УІДЕ) є вивчення та аналіз проявів екстремізму в усіх сферах людської життєдіяльності – соціальній, політичній, економічній, культурній, правовій тощо, та прогнозування його трансформації в Україні, впливу на соціально-економічний та політичний розвиток держави, місцевого самоврядування та захист прав людини.

Серед завдань, що ставить Інститут перед собою – дослідження та адаптація іноземного досвіду упередження та деескалації екстремізму; аналіз ефективності методів, що застосовуються державними органами, силовими структурами, політичними та громадськими організаціями в Україні в цьому контексті.

Інститут діятиме як неурядова організація науково-дослідницького і просвітницького спрямування.

Як пояснює голова Інституту Галина Герега УІДЕ займеться напрацюванням рекомендацій, шляхів та методів, які б змогли зупинити ескалацію насилля в усіх сферах життя.

«На жаль, з таким явищем, як екстремізм, нині зіштовхнулись майже всі українські громадяни. Але найбільша проблема в тому, що такі крайнощі у поведінці набули ознак буденності. Завдання нашого Інституту, – з одного боку, змінити сприйняття екстремізму як демонізованого явища, а з іншого, – унеможливити перетворення екстремізму в норму життя та повернути суспільство до сповідування європейських цінностей, в основі яких лежать цінності гуманізму» – говорить Галина Герега.

Директор Інституту Олег Зарубінський наголошує, що поштовхом для створення такої інституції стали драматичні події в українському суспільстві, що сталися за останній рік.

«Фаза розвитку нашої державності, в яку Україна вступила з кінця 2013 року, стала найбільшим випробуванням для наших громадян за всю історію незалежності. Окупація частини території України. Бойові дії. Тисячі жертв серед учорашніх мирних громадян. Буденним явищем для суспільства стали прояви насилля, нетерпимості, агресії. На жаль, екстремістські прояви дедалі частіше стають частиною життя чи не кожної людини. Виходячи з нагальності цього питання, нами було прийнято рішення про створення такої інституції».