Вівторок 25 Червень 2019, 07:09

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вибори президента: феномен проти політичного досвіду

09.04.2019

Про результати першому туру виборів, «феномен Зеленського» та особливості голосування на передку – у коментарі Богдана Петренка виданню «Дивись» 3 квітня 2019 року

Феномен Зеленського дуже схожий на феномен «справедливості». Всі її підтримують, бо слово красиве, але вкладають у неї зовсім різні поняття. І доки Зеленський не озвучує хоча б один, справжній напрямок роботи, він залишатиметься фаворитом. У цьому і є його феномен – потрапити у вакуум пропозицій на попит суспільства щодо «месії», яку так любить український виборець. Йому не потрібно нічого робити – просто лишатись у мейнстримі.

Щодо голосування на «передку», то на жаль, до цього часу є упередження, що армія завжди за керівника держави чи те, що люди, які одягають форму відразу сприймають світ однобоко. За Президента в основному – керівництво армії. Щодо пересічних бійців – то вони насамперед є частиною суспільства, а тому і погляди в них такі ж, як в усьому суспільстві. І до речі, це досягнення штабу Президента – те, що військовим не ставилось завдання дати 100% показники підтримки чи перше місце. Україна починає відходити від адміністративних методів впливу на вибори.

До другого туру нас очікує боротьба порядків денних – або професіоналізм, патріотизм, з одного боку, або нові обличчя – з іншого. І чий порядок денний переможе, той і стане переможцем. Ситуація ускладниться тим, що залучатимуть уже електорат не той, що «за», а той що «проти» конкурента. Тому за ці три тижні можна очікувати зливу компроматів – від обох штабів. Крім того, будуть спроби приєднатись до лідера гонки з боку інших політичних сил, але це більше гратиме проти Зеленського, зближення якого з іншими політиками, не додасть, а зменшить його підтримку.

Більше – у матеріалі Оксана Дудар