Понеділок 17 Червень 2019, 20:02

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вибори президента та потенційні загрози. Богдан Петренко на ОбозTV

28.12.2018

27 грудня заступник директора Інституту Богдан Петренко у прямому ефірі на ОбозTVпрокоментував потенційні загрози, які можуть виникнути у виборчий період.

Перш, за все, відзначив експерт, навряд чи можна очікувати у цей період кривавих терористичних атак всередині країни. Країна-агресор як ніхто зацікавлена у тому, щоб українське суспільство не було здатним до мобілізації. А масові атаки не лише призводять до об’єднання людей але й до запитів на формування сильного силового блоку держави.

Щодо можливих провокацій на фронті – то кожне суттєве загострення піднімає рівень патріотизму серед українців. І на виборах під час воєнних дій вони будуть апелювати не до соціальних вимог, а до вимог безпеки. Тому, якщо Росія не зацікавлена у збереження діючої влади – вона не буде ескалувати насилля у регіоні.

Звичайно, під час виборів можливі численні провокації, але для Кремля важливо, щоб вони лежали не на поділі «Україна-Росія», а в інших напрямках для того, щоб знизити рівень ненависті до Росії. Можливі провокації на міжетнічному ґрунті, де «ворогом» можуть бути представники інших націй. В цілому ж Кремль ставитиме не лише на проросійські групи. Але – й на радикалів, які повинні формувати картинку ненависті та відлякувати насиллям українців від українського патріотизму.

Та, водночас, не варто відкидати й внутрішніх загроз. Уже сьогодні відбувається розхитування громадянської думки шляхом радикальних пропозицій з боку кандидатів у президенти.  Розпочинаючи від оголошення війни Росії і завершуючи поверненням смертної кари. Не виключено, що і в релігійному конфлікті потенційно можливе загострення не лише з боку «російських православних тітушок», але й з іншого боку – з боку радикалів, які нібито відстоюють цінності Української церкви.

Більше дивіться у відео