Неділя 25 Серпень 2019, 18:54

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вибух у Луганську. Коментар експерта Інституту Богдана Петренка.

07.07.2017

7 липня біля комендатури у Луганську пролунав вибух у результаті якого загинули люди.

Перше, загрози для жителів окупованого Донбасу були визначені заявою так званого МГБ ЛНР про активізацію українських диверсантів на території «республіки». Залякування населення «укрофашизмом» в умовах війни має відбуватись не лише шляхом повідомлень про діяльність ДРГ, але й конкретними жертвами. Тому, навряд чи цей теракт – це не внутрішні розборки – це реалізація плану з формування антиукраїнських настроїв серед жителів окупованих територій. Водночас, в умовах складної економічної ситуації в окупації, ескалації військового конфлікту чи не єдиний шлях до легалізації, підтримки мешканнями політичного режиму , що складається у «ЛНР» та лідера «республіки».

Друге – ЛНР максимально намагається зняти з себе відповідальність щодо загибелі 29 квітня представника моніторингової місії ОБСЄ. У червні вони вже повідомляли про упередження «ще одного замаху» з боку українських диверсійних груп. А відтепер – реальний теракт, який неодмінно спишуть на діяльність українських ДРГ.

Третє – не варто виключати, що цей вибух був санкціонований російськими спецслужбами задля стимулювання війни спецслужб між Україною та «республіками». У цьому контексті теракти проти українських спецслужбовців минулого тижня – це одна зі складових такої стратегії. Мета – підштовхнути до активніших та різкіших дій спецпідрозділів з обох сторін один проти одного. Та, таким чином, поглибити прірву ненависті між Україною та так званими «республіками. Тим самим довести, що війна має статус громадянської та відмежувати Росію від конфлікту.

Крім того, «активізація українських ДРГ» відбулась напередодні зустрічі Трампа та Путіна. Що певною мірою наштовхує на думку, що це – один з козирів чи «подарунків» для російського президента для доведення «громадської війни» в Україні та «агресивності українців» під час їхнього діалогу.