Вівторок 12 Грудень 2018, 00:40

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вибух у Стокгольмі. Коментар експерта УІДЕ Богдана Петренка телеканалу «Еспресо»

08.01.2018

8 січня заступник директора Богдан Петренко прокоментував телеканалу «Еспресо» вибух, що відбувся у столиці Швеції напередодні.

Експерт заявив, що поки що зарано говорити про те, чи був це спланований терористичний акт. Зокрема, ніхто так і не взяв за нього відповідальність.

Однак, якщо це дійсно справа Ісламської Держави, то можна констатувати появу нового типу атак без застосування смертників. Вони нагадують закидання відповідних мін, схожих на метеликів, що практикувалось під час перебування радянського контингенту в Афганістані. Тобто, жертва сама запускає вибуховий механізм.

Але навряд чи така тактика стане розповсюдженою найближчим часом, оскільки для цього необхідно задіювати нелегальні засоби – такі як вибухівка. А такі засоби простіше відслідковуються спецслужбами. На відміну від використання легальних – наприклад, орендою чи купівлею авто на яких пізніше здійснюється наїзд на перехожих.

У будь-якому варіанті використання одноманітних терористичних атак зменшує їх впливовість на масову свідомість. Тому, найімовірніше, не залежно від того, чи був цей інцидент терактом, ми спостерігатимемо появу технічно нових типів терористичних атак.

Відео