Понеділок 10 Грудень 2018, 04:26

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вибухи в столиці: коментар експерта Інституту Богдана Петренка “Газеті по-українськи”

16.04.2018

Розстріл із гранатомету будівлі “Київміськбуду” 13 квітня може бути як збройною провокацією проросійських сил, так і хуліганством.

Про це Gazeta.ua розповів 39-річний Богдан Петренко, заступник директора Інституту дослідження екстремізму.

“Хто був реальною жертвою поки що сказати складно. Бо, крім озвучених на сьогодні “Київміськбуду” чи ресторану “Хмелі-Сунелі”, в цьому будинку знаходиться і телеканал – “ГромадськеТБ”. Тобто, – однозначно були сподівання і на медійний ефект.

Тому і версії можуть бути різними. Розпочинаючи від “руки Кремля” на розхитування ситуації в країні і до помсти забудовнику чи простого хуліганства. На жаль, ми живемо в таких умовах, коли стало популярно заявити про себе чи досягти якихось результатів через насилля. Раніше били вікна, тепер – кидають гранати. Ставки зросли.

Те, що теракт відбувався уночі вказує на те, що його замовники не були зацікавлені у жертвах. А відповідно, це також може говорити і про хуліганство (для убивства навіть у хулігана має бути подоланий психологічний бар’єр), і про руку Москви. Відсутність жертв у теракті не призведе до вимог посилити поліцейські функції (що у логіці Кремля рівноцінно посиленню державності).

Але головним бенефеціарієм цього конфлікту все-рівно лишається Москва: бо кожен акт публічного насилля в Україні знижує довіру до нашої держави, а відповідно виправдовує загарбницьку політику Росії. Особливо, якщо йдеться про теракти у яких не прослідковується чітка “руки Кремля”. Війна породжує війну. І цей хаос, який виник у системі безпеки України і діє на користь агресора, Москва вважає контрольованим. Хоча насправді, насилля уже живе своїм життям”, – розповів експерт.