Неділя 15 Грудень 2018, 23:17

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вільне володіння зброєю в Україні: розгул злочинності чи право на самозахист?

08.02.2018

Експерт Українського інституту дослідження екстремізму Руслан Старовойтенко дав коментар кореспонденту газети «Сегодня» з приводу чергової хвилі обговорення питання легалізації короткоствольної зброї в Україні.

Питання поширення цивільної зброї серед населення досить небезпечне. Слід пам’ятати, що немає жодної країни Євросоюзу, в якій би діяв ліберальний закон щодо поширення короткоствола. Більш того, придбання зброї переважно пов’язано із заняттями спортом, полюванням або колекціонуванням і не передбачає його носіння і використання для самозахисту.

Дослідження міжнародних експертів довели пряму залежність між кількістю зброї на руках населення і кількістю злочинів з їх використанням. «Більше зброї означає більше смертей (more guns – more death)», – David Hemenway, директор дослідницького центру Гарвардського університету. У Великій Британії, Австралії, Угорщини, Польщі, Румунії, КНР, Японії, Чилі мізерна кількість зброї у населення, однак індекс вбивств на 100 000 населення значно менше, ніж там, де зброї у громадян багато, зокрема в США, Мексиці, Бразилії, Колумбії, Ємені, Філіппінах.

Наявність зброї у громадян не зупиняє злочинців, більш того, стимулює їх до агресивнішого нападу через небезпеку отримати опір. Також зростає інтерес представників злочинного світу до вилучення легальної зброї у добропорядних громадян для вчинення злочинів і заплутування їх подальшого розкриття.