Вівторок 21 Травень 2019, 06:23

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вимоги обов’язковості металошукачів у ТРЦ – коментар для UA: Українське радіо

16.03.2019

Мінбуд планує запровадити вимогу про встановлення металошукачів у торговельних центрах. Наскільки цей крок доцільний – у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка в передачі «Плюс-мінус» на UA: Українське радіо 16 березня.

Металошукачі, – говорить Петренко, – не гарантують 100% безпеки. Навіть з технічного боку, – оскільки є вибухівка, яка не має металевих складових. І є хімічна зброя, яку не виявити металошукачами. Зокрема, встановлення металошукачів не запобігло теракту в метрополітені Санкт-Петербургу.

Натомість, є величезне питання – чи є реально загрози для торговельних центрів сьогодні? Масові теракти призводять до мобілізації громадян, до посилення функцій держави і до дозволу громадян обмежувати свої права в обмін на безпеку. По суті – побудову поліцейської держави. Сьогодні агресор не зацікавлений у цьому, оскільки має повністю протилежну мету – формування недовіри до держави та атомізацію українського суспільства.

Крім терактів є загрози масовий атак з боку фанатиків, психологічно хворих – тобто одинаків. Але українці живуть в одному інформаційному просторі зі світом, і, гіпотетично, такі загрози існують. Але уявімо ситуацію, що хтось підриває вибухівку – в результаті невідомо де буде більше жертв – від самого теракту чи від натовпу людей, які намагатимуться втиснитись в завузький рамковий прохід, втікаючи від епіцентру теракту.

Тому встановлення вимог щодо металошукачів в ТРЦ – лише підніме ціну їх обслуговування – адже вимагатиме не лише технічні елементи, але й – зарплати для охоронців, які їх обслуговують. А водночас – ніяких передумов до запровадження таких вимог не існує.