Вівторок 02 Червень 2020, 11:05

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Війна на Донбасі: інформаційний вимір – коментар для сайт 24 каналу

17.05.2019

14 травня 2019 року експерт Інституту прокоментував для сайту 24 каналу ситуацію в інформаційній протидії російській агресії

“Громадянський конфлікт” на Донбасі – це конкретизація концепції “іхтамнєт”. Як пояснив 24 каналу заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, Росії важливо презентувати себе посередником та миротворцем. Як для внутрішнього, так і для зовнішнього вжитку. “Це йде ще від часів СРСР, який, як відомо, “ні на кого не нападав”. Щонайменше в його офіційній версії. Інше трактування конфлікту на Донбасі призводить до того, що Росія сама себе визнає агресором та втрачає статус посередника”, – сказав він.

Факт залишається фактом: усунення Росії як подразника з Донбасу, її підтримки так званих “республік” шляхом надання зброї, техніки, навчання, керівного складу військових підрозділів та політичного управління окупованими сателітами, однозначно призведе до завершення військового конфлікту. Збройний конфлікт має міжнародний статус. Росія менеджерує та надає підтримку незаконним збройним угрупованням: інформаційно, зброєю, особовим складом, фінансово. Конфлікт має внутрішній вимір, оскільки через промивання мізків Кремль налаштував частину українців окупованої частини проти українців вільної частини. А відсутність системної політики в Києва, його рефлективні та передбачувані дії призвели до того, що і частина українців тут вороже ставиться саме до мешканців Донбасу, сприймаючи їх як ворогів, а не як українців в окупації, – пояснив Петренко.

Більше читайте у матеріалі Євгенії Мазур «Назад у “русский мир”: як Росія продовжує впливати на українців?»