Понеділок 17 Червень 2019, 20:02

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Війна на Донбасі: наслідки. Коментар експерту УІДЕ “Обозревателю”

24.05.2018

Навіть через роки після завершення збройного конфлікту на Донбасі від його наслідків у вигляді мілітаризації суспільства можуть продовжувати гинути українські люди.

Приклади такого розвитку подій можна спостерігати вже зараз: 22 травня в Дебальцеве загинула одна людина і постраждало ще двоє через вибух гранати, яку підклали в рюкзак школяра, заявив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдана Петренка “Обозревателю”.

“Ніхто не гарантує, що граната у шкільному рюкзаку не вибухне за сотні кілометрів від зони конфлікту. Тому що війна живе своїм життям. І часто – вже незалежним від бажання Кремля. І треба бути готовим до того, що навіть через 10 років після повалення режиму Путіна і деокупації, ця війна буде продовжувати вбивати, бо вона живе в домашніх схронах і в головах”, – зазначив він.

Петренко додав, що для остаточного завершення війни зовсім не потрібно здаватися агресору. Однак людей на мирних територіях чекає велика робота з очищенню різних схронів від боєприпасів, а власних голів – від думок про зброю та насильство.