Неділя 09 Серпень 2020, 00:08

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Військовий експерт розповів про промахи в політиці розведення на Донбасі

09.07.2020

Важливим “промахом” в політиці розведення – це ризики визнання квазіреспублік урядом України, вважає Богдан Петренко.

Про це 8 липня повідомляє Східний варіант з посиланням на військового експерта, заступника директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдана Петренко.
“На ділянках розведення, згідно з домовленостями, повинні перебувати представники спільного центру з контролю і координації. Однак Російська Федерація відкликала своїх офіцерів з цього центру. Тепер “сіру зону” фактично контролюють так звані представники СЦКК від самопроголошених республік. Їх ми бачимо і в Станиці Луганській біля моста, їх фіксують представники ОБСЄ на інших ділянках розведення. Це в корені неправильна позиція керівництва країни і міністерства оборони “, – розповідає Петренко.
Також представники ОБСЄ в цьому місяці зафіксували протипіхотні міни російського зразка, що побічно доводить присутність ДРГ противника не тільки в сірій зоні, а й на території, контрольованій українським урядом.
Крім того, після розведення українські військові зайняли менш вигідні позиції.
“Таке розведення – в першу чергу впливає на моральний дух наших бійців. Ті вигідні позиції, які ми завойовували крок за кроком “жаб’ячими стрибками”, нам довелося залишити. І що б хто не говорив, це дуже боляче для тих людей, які ці метри землі завойовували своєю кров’ю “, – пояснює Богдан.