Вівторок 12 Грудень 2018, 00:42

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Візит Тіллерсона до Києва. Коментар експерта Інституту Богдана Петренка

04.07.2017

Наступного тижня Держсекретар США Тіллерсон може відвідати України. Про потенційні наслідки такого візиту – у коментарі експерта Інституту Богдана Петренка.

Ми не можемо розглядати цей візит виключно в системі координат «зрада-перемога», – акцентує експерт. Візит Тіллерсона планується коротким, а тому – не більше, ніж символічним. І відбудеться він напередодні зустрічі Трампа з Путіним.

Тому імовірно, у американців є сподівання на певну результативність зустрічі президентів на G20. І зустріч Трампа з Порошенком, і приїзд до Києва керівника Держдепу – вказують на створення люфту для домовленостей.

Та разом з тим, навіть якщо реальних наслідків від зустрічі Трампа та Путіна не буде, ці дії важливі американській адміністрації задля покращення внутрішнього іміджу американського президента та дистанціювання від звинувачень опонентів у проросійськості.

Власне позитиви для України: а) налагодження діалогу між українською та американською владою; б) можливість полякати і наших і російських «ватників» потенційною військовою допомогою (але не особливо на неї сподіватись); в) зрозуміти, що пробити шлях до Білого дому можна через внутрішню політику США. Останнє звичайно вимагає неабиякої майстерності.

І важливе значення напередодні візиту американського держсекретаря матимуть не стільки заяви українських посадовців про конструктивний діалог, чи запевнення американської сторони у підтримці територіальної цілісності України. Важливішу роль відіграє те чи не почне протягом наступного тижня НАБУ нову справу проти представників вищого ешелону української влади. І саме це буде сигналом щодо можливого конструктивного діалогу між США та Україною, – заявив Петренко.