Понеділок 21 Серпень 2018, 02:05

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Внутрішньо переміщені особи в Україні. Експерти Інституту на UA:Перший

17.05.2018

Четвертий рік війни показав, що в країні залишається вагомою проблема переселенців – осіб, які вимушені були покинути свої домівки в результаті російської агресії. Про це на «Доброго ранку, країно!» на UA:Перший говорили експерти Інституту Богдан Петренко та Ольга Будь разом з колишньою донеччанкою Іриною Москаленко.

Так, Ольга Будь представила книгу, яку було видано за підтримки Гуманітарних ініціатив Галини Гереги «Коли твій дім забрала війна» – історії 12 родин переселенців від початку конфлікту і до устаткування у столиці.

Богдан Петренко зауважив, що переселенці зіштовхуються з багатьма проблемами: і насамперед йдеться про житло та працевлаштування. Саме невирішення проблеми з житлом призводить до того, що більшість з них вимушені повертатись у свої домівки, які тепер перебувають під російською окупацією. Крім того, існує проблеми адаптації. Але це двояка проблема. З одного боку, більша частина переселенців уже адаптувалась в місцеве оточення. Але для чверті ці проблеми все таки існують – їх коло спілкування – переважно такі ж вихідці з окупованих регіонів. Для 7% – взагалі не мають контактів з місцевим населенням. З іншого боку, це не лише проблема переселенців. Це – і проблема несприйняття місцевим населенням – наявності значної кількості стереотипів, які несвідомо підживлюються хроніками кримінальних злочинів. «Нікого не приверне увага до новини про злочин, здійснений «вихідцем з Черкаської області», але обов’язково звернуть увагу на злочинця «з Донецької області». І цим, на жаль, зловживають для привертання уваги навіть офіційні повідомлення від державних структур», – сказав Богдан Петренко.

Відео