Неділя 08 Серпень 2020, 22:59

Український Інститут
Дослідження Екстремізму

Вплив насилля у медіа на дітей

04.06.2020

Про те, як запобігти негативному впливу насилля медіа на дітей – 3 червня у коментарі експерта Інституту виданню Медіакритика.

Ключовим у запобіганні дитячого насилля на фоні агресивного контенту має бути обговорення інформаційного контенту з дитиною. Підштовхнути її до того, щоб вона зрозуміла насильницький контент в потрібному для соціальних норм у суспільстві руслі, а не хаотично. Підліток має зрозуміти, як йому діяти, якщо потрапить у схожу ситуацію. Крім того, в споживанні будь-якого контенту варто розуміти стару істину – що все в малих дозах ліки, у великих – отрута. Тобто, ігровий контент може зняти напругу від реальних проблем. Але – в малих і контрольованих дозах.

А щодо реального контенту – то є ще одна складова. Більше уваги буде мати та новина, в якій буде більше насилля і крові. І вона завжди йтиме першим сюжетом у новинах. Це штучно формує враження, що такі події є поширеними. Тому, коли ми говоримо про те, що освіта дітей має бути ближче до реальності, то – і мають бути відповідні предмети у школі. Зокрема, коли у віртуальній реальності проводиться більше часу – то і загрози, які несе інформаційна революція діти мають вивчати ретельніше. Це, насамперед стосується уроків медіаграмотності, яка сьогодні в школах вивчається факультативно, а не обов’язково.

Більше у матеріалі Насильство в медіа: новий контент на старий лад